!!!Vývojová verze webu!!!Vývojová verze webu!!!Vývojová verze webu!!!Vývojová verze webu!!!Vývojová verze webu!!!Vývojová verze webu!!!

Lifestyle

Kam se dá v Praze vyrazit na piknik?

04.07.2018
Nejen obyvatelé Prahy ale i turisté rádi vyzkouší nová místa, kde se dá roztáhnout deka a s přáteli si užít odpoledne s vínem a jídlem. Letní počasí k pikniku doslova vybízí. Pojďme si ukázat, kam vyrazit za pravou letní pohodou a to nejen v Praze.

Neodmyslitelná klasika

Místo, které znají snad všichni. Pražská stromovka je rozsáhlý parkový komplex, který nabízí prostor na piknik, ať už ho chcete strávit v prostředí vzrostlých stromů nebo na louce u vody. Pokud se vydáte strávit odpoledne do Stromovky, určitě nebudete jediní, kteří měli tento nápad. Ovšem díky velikosti si každý najde místo, kde bude mít svůj klid. Stačí si sbalit deku a vyrazit.


Hoďte něco na gril

Kdo nedisponuje doma přenosným grilem, jistě ocení možnosti Parukářky. Na tomto žižkovském kopci jsou venkovní grily, které jsou volně k dispozici pro veřejnost. V blízkosti grilů se nachází i pítka s pitnou vodou, kde můžete umýt nádobí nebo doplnit vodu. Platí tady pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív …. jí. Ano, v horkých dnech jsou většinou grily obsazeny mnohdy až do večerních hodin. I tak doporučujeme zkusit štěstí.


Romantika u Vltavy

Dalším místem na piknik situovaným v centru Prahy je ostrov Štvanice. Štvanice má několik výhod. Není to pro turisty přímá destinace a jelikož ji ze všech stran obklopuje voda, je zde příjemně i v opravdu teplých dnech. Navíc v místní vile si můžete dát i točené pivo nebo skleničku vína. Když se vám poštěstí, je možné, že shlédnete i nějaké divadlo nebo venkovní film. Štvanice je opravdu skvělá volba.


Celý den u vody

Jestli se chystáte na celodenní piknik, jistě oceníte možnosti koupání. Nemusíte nutně strávit den mezi tisíci lidmi na koupališti. Stačí vyjet kousek mimo centrum směr Divoká Šárka a vydat se k místní přehradě Džbán. Volně dostupné koupání je ze strany bližší k tramvaji. Zde je obvykle však opravdový nátřesk. Pokud si chcete užít intimnější chvilky, připlaťte si pár korun za vstup a můžete se osvěžit i točenou zmrzlinou.


SOUVISEJÍCÍ NABÍDKY

Alkohol sleva 4,9 %
Víno výhodně sleva až 5,6 %
Grilování sleva až 7 %
PanAlfred sleva až 4,2 %
GrilyKrby sleva až 5,6 %

Je to tady! Stačí vložit Váš e-mail a můžete začít využívat všech výhod MIA Clubu.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook